Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Prečo hovoríme áno, aj keď nechceme

SEO Text

Už ste sa stretli so situáciou, v ktorej ste povedali „áno“, aj keď ste to s tým nesúhlasili? Napríklad, keď vás oslovila hosteska pri nakupovaní v supermarkete a ponúkla vám zadarmo ochutnať syr. Vy ste ho ochutnali aj napriek tomu, že ste naň nemali chuť. Prečo ste to urobili? Na túto otázku vám dá odpoveď Robert Cialdini vo svojej knihe Vplyv. Kto to je a o čom je jeho kniha?

 
Reklama

Kto je Rober Cialdini

Aj keď jeho knihy nájdete v kategórii „motivačná literatúra“ nejde o typickú motivačnú literatúru, ktorá vám hovorí o tom, že aj tí najúspešnejší sa musia poučiť zo svojich chýb. Cialdini je profesorom marketingu a psychológie na Arizonskej univerzite a práve tieto dve oblasti spolu úzko súvisia. O tom, že to nie je žiadne šarlatánstvo, svedčí aj to, že medzi Cialdiniho klientov patria spoločnosti ako Google, Cisco, Coca Cola či IBM. 

Cialdini a jeho Vplyv

Hoci je Cialdini profesor a možno by ste čakali z jeho prejavu nejakú suchopárnu teóriu podporenú grafmi a štatistikami, tak budete veľmi príjemne prekvapený, ako veľmi dobre sa jeho knihy čítajú. V jeho knihe nájdete kapitolu o reciprocite a jej podrobných výskumoch. Ak niekomu niečo dáte zadarmo a nič od neho nechcete, bude mať záujem na tom, aby vám to čo najskôr nejako odplatil. A pokojne sa stane, že sa vám to bude snažiť odplatiť vo väčšom. Fanúšikov ekníh určite poteší, že túto knihu nájdete aj v elektronickom vydaní.

Zaujímavé otázky s ešte zaujímavejšími odpoveďami

Ak ste niekedy rozmýšľali o tom, prečo ľudia ohrdnú jedným výrobkom, ale chcú ho kúpiť po jeho zdražení, odpoveď je jednoduchá – ľudia majú zafixované, že čo je drahé, je aj kvalitné a dobré. Prečo tak veľa ľudí dokáže podľahnúť trikom podomových obchodník alebo prečo nie je nikto ochotný pomôcť zranenému človeku na ulici plnej ľudí. Aj na takéto otázky vám Cialdini dáva odpovede vo svojej knihe. Navštívte online kníhkupectvo Uniknihy.sk a naučte sa niečo nové o ľudskej psychológii. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz