Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Predaj firiem a jeho výhody

SEO Text

Ak sa rozhodnete pre založenie novej firmy, pripravte sa na to, že vám to môže zabrať aj viac ako dva týždne. A nebude to bezstarostná púť – stretnete povestnú slovenskú byrokraciu a pribudne vám aspoň jeden šedivý vlas. Ak sa chcete vyhnúť behaniu po úradoch a zároveň aj niekoľkotýždňovému čakaniu, možnosťou je kúpa výhodných ready made spoločností. O čo ide? Je to kúpa už existujúcej spoločnosti, vďaka ktorej sa hravo vyhnete časovo náročnému riešeniu formalít s úradmi.

 
Reklama

Aké výhody prináša kúpa ready made firmy

  • máte jedinečnú šancu využiť čas, ktorý by ste potrebovali na zakladanie firmy, efektívnejšie
  • existuje možnosť získať dotácie pre zamestnancov či absolventov, ak by ste si založili novú firmu, o túto možnosť prídete
  • nie je povinnosťou registrovať firmu ako platcu DPH
  • šetríte čas aj peniaze
  • máte šancu začať podnikať už do 24 hodín 

Aké spoločnosti si môžete kúpiť 

Na výber máte z troch rôznych typov spoločnosti. Prvou z nich sú obľúbené ready made sro, teda firmy, ktoré sú založené za účelom ďalšieho predaja a nemajú žiadnu obchodnú históriu. Ďalšou možnosťou, za ktorú si priplatíte, sú aktívne spoločnosti, ktoré majú tržby a niektoré z nich aj zisk. Poslednou možnosťou sú neaktívne spoločnosti, ktoré síce majú svoju obchodnú históriu, sú však účtovne vyčistené a môžete s nimi okamžite podnikať.

Prečo predávať spoločnosť

Aj keby ste celý rok ležali iba na pohovke a nepodnikali, aj tak musíte zaplatiť 960 eur za daňovú licenciu. Ak máte spoločnosť, ktorú nepoužívate a iba zbytočne platíte raz ročne túto sumu, je pre vás lepší jej predaj. Ďalšou možnosťou je aj likvidácia, no samotný proces môže trvať aj viac ako 6 mesiacov. Ak sa tomu chcete vyhnúť a navyše za ňu niečo dostať, predaj je správnou voľbou. Chcete sa dozvedieť o tejto možnosti viac? Navštívte internetovú stránku Ready-made-sro.sk. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz