Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Prečo sa vám oplatí skúsiť prácu v zahraničí

SEO Text

Začiatkom 90. rokov pracovalo v Anglicku okolo 3000 Slovákov. Nie veľmi vysoké číslo a ako to vyzerá dnes? Hoci sa to veľmi ťažko počíta, pretože väčšina pracujúcich má stále trvalý pobyt na Slovensku, momentálne pracuje v Anglicku viac ako 60-tisíc Slovákov. Aké sú hlavné dôvody, pre ktoré by ste mali vyskúšať aj vy prácu v zahraničí? 

 
Reklama

Lepší zárobok 

Jedným z najsilnejších faktorov, prečo ľudia odchádzajú zo Slovenska, je plat. V Anglicku je priemerný mesačný plat na úrovni 2208 libier, samozrejme, že aj náklady na život sú oveľa vyššie, no stále v Londýne zarobíte viac, keď budete dopĺňať regály v sklade, ako keby ste mali pracovať v strednom manažmente na Slovensku.

Zdokonalenie sa v jazyku

Niektorí sa dohodnú s kolegami a využijú kurz angličtiny pre firmy, iní dajú výpoveď a idú sa zdokonaliť priamo do Anglicka. Síce začiatky na ostrovoch bývajú pomerne dosť ťažké, pretože zvyknúť si na rôzne dialekty v britskej angličtine nie je nič jednoduché. Už po prvých dňoch však budete cítiť zlepšenie a to, že konečne máte pocit, že nerozprávajú po nemecky či holandsky, ale skutočne po anglicky. 

Spoznávanie novej kultúry

Hovorí sa, že koľko jazykov ovládate, toľkokrát ste človek. A keďže ste v jednej z najlepších jazykových škôl na svete, máte dosť času na to, aby ste spoznali aj novú kultúru. Síce z vás nenaklonuje ďalších ľudí, no poznanie iných kultúr má veľký vplyv na formovanie vašej osobnosti a pomôže vám aj vo vašom profesijnom živote. Spoznáte nielen sociálnu, ale pracovnú kultúru a môžete sa z nej naučiť nové prvky, ktoré na Slovensku nie sú využívané. A to vás posunie vo vašej kariére vpred, v prípade, že sa rozhodnete vrátiť. 

Cestovanie

Ďalšou veľkou výhodou je, že máte oveľa viac možností cestovať. Či už kvôli tomu, že z londýnskych letísk môžete letieť prakticky kamkoľvek na svete bez komplikovaných prestupov. Okrem toho, že sa vám otvára celý svet, máte otvorené dvere aj do okolitých krajín ako Írsko, Škótsko či Wales, ktoré sú skvelou destináciou. 

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz