Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Online kasína v Čechách ?

Grisio

Otázka, ktorá v poslednej dobe zamestnáva poslancov českého parlamentu, je zmena v zákone o hazardných hrách. Hlavnou myšlienkou je pustiť na trh s online herným biznisom len licencované spoločnosti, ktoré budú platiť dane z hier v ČR.

 
Reklama
Mnohí českí prevádzkovatelia stávkových kancelárií začali  pripravovať technické a softvérové produkty  tak, aby hneď po zmene zákona obstáli v konkurencii. Nestane sa tak viac ľudí závislými na hrách?

Pôvodná zmena zákona  počítala s centrálnym registrom hráčom, čo malo zakázať hrať poberateľom sociálnych dávok. Nie je však jasné, kto a za akých podmienok by kontroloval, či poberateľ sociálnej dávky  nehodil peniaze do automatu v kamennej herni. Kým jedny hovoria o skvalitnení služieb cez online kasína, kde si môžu hráči zahrať kasínové hry cez internet, iní vidia za herným biznisom len peniaze.

V zahraničí sa takýmto spoločnostiam darí aj preto, že ponúkajú svojim hráčom obrovské jackpoty, o ktorých sa ostatným ani nesníva. Preto aj  hráči z Čiech skúšajú svoje šťastie cez zahraničné spoločnosti, čím Česká republika prichádza o slušné peniaze na daniach. Nutnou zmenou je aj samotné skvalitnenie služieb a ponuky hier, ktoré zásadne ovplyvnia počet hráčov.  

Už v súčasnosti je v českom jazyku množstvo webov, ktoré sa venujú online hazardným hrám a ich počet stále stúpa. Na jednej strane sú tu kvalitnejšie autoritatívne weby (napríklad automatyonline.eu, blackjackonlinehra.cz, či casinosearch.eu), ktoré sú väčšinou prekladmi úspešných zahraničných portálov. Na druhej strane stojí veľké množstvo zavádzajúcich neaktuálnych stránok obsahujúcich iba tonu reklamy a spamu. Všetky dnes propagujú najmä zahraničné značky kasín, čo by mal nový zákon zmeniť iba na spoločnosti, licencované v Čechách. To či sa presunú hráči z kamenných kasín na internet a do akej miery bude konečná podoba zákona zasahovať do licencii zahraničných spoločností bude známe asi až v roku 2017.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz