Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Aj na prenájme môžete ušetriť

SEO Text

Peniaze sú dôležitým faktorom pre každého podnikateľa. Je jedno, či práve začínate, alebo úspešne obchodujete už nejaký ten čas. Peniaze, a to najmä spôsob ako ich ušetriť, Vás budú zaujímať vždy.

 
Reklama
Nutnosťou pre každého podnikateľa je sídlo firmy. Toto potrebujete hneď od začiatku, respektíve už skôr, keďže je potrebné toto uviesť aj do Obchodného registra už pri zápise firmy. Samozrejme, časom je možné ho meniť, no to je spojené s množstvom času aj výdavkami. 

Je teda dobré zvážiť budúcnosť firmy už na začiatku. Začať môžete pokojne aj doma na kolene, ak to Váš podnikateľský plán dovoľuje, no aj tak sa len niektorí uchyľujú k uvedeniu vlastnej adresy na obchodné účely. Populárny je tak skôr prenájom, keďže len málo podnikateľov vlastní vhodný priestor niekde v meste. Aj tu však treba zvažovať, kam sa Vaša firma bude uberať. Ak už na začiatku viete, že časom sa určite budete chcieť presťahovať, či už na lukratívnejšiu adresu, alebo do väčších priestorov, je nelogické na tých pár mesiacov si prenajímať bežnú kanceláriu. Myslite najmä na to, že ju budete musieť aj následne zmeniť v registri. 

Najväčšie starosti však nejednému podnikateľovi spôsobuje najmä suma, ktorú má za takýto priestor zaplatiť. Prenájom nie je lacný, a tak Vás môže ročne vyjsť aj na niekoľko tisíc eur. Riešenie pre mnohých však ponúka tzv. virtuálne sídlo firmy. Aj toto si prenajmete, no aj v prípade sťahovania ho netreba meniť. Naviac keďže sa na tejto adrese nezdržiavate a slúži často len na korešpondenciu je jeho cena výrazne nižšia, ako u bežného prenájmu. 

Toto je však len jedna rada, ako možno ušetriť na výdavkoch aj vo Vašej firme. Spôsobov je samozrejme viac, no myslite nielen na úsporu, ale aj na rast a napredovanie svojej firmy. Odborná literatúra tak môže mať veľký prínos aj pre Vás. Inšpirovať Vás však môžu aj obrazy v kancelárií, vyberajte ich na umenisveta.cz.  

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz