Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Koniec hazardu a zábavy na východnom pobreží USA

Grisio

V poslednom období sa verejnosť USA dozvedá o ďalšom zatváraní kasína. Je to už štvrté kasíno v Atlantic City, ktoré pre ekonomické problémy končí. Úspech prináša so sebou aj pád, no a v tomto prípade veľmi tvrdý.

 
Reklama

Na svete je málo takých miliardárov známych svojimi projektami, ako práve Donald Trump. Jeho dobre situované kasíno v srdci pobrežnej promenády Atlantic City malo byť rajom luxusu a zábavy. Poslednú dobu je však všetko úplne inak. Kasíno stoji pred bránami bankrotu a samotní návštevníci dali prednosť iným kasínam. Svoje zarobené peniaze v snahe vyhrať čo najviac, ponúkajú hazardu inde. Kým jedno kasíno prosperuje a preberá zákazníkov iným kasínam, vedenie spoločnosti Trump Entertainment Resorts sa radí ako ďalej. Výhovárať sa nemôžu ani na online hracie automaty a internetovú formu hazardných hier. Internetové casina s ruletou, blackjackom či automatmi nie sú vo väčšine štátov USA povolené. Za všetko vraj môže nevydarený pokus o predaj kasína Trump Plaza. Hoci cena sa niekoľkonásobne znížila, záujem o kúpu je neistý. Aj samotný miliardár, ktorý na spoločnosti vlastní už iba 9% podiel, dáva ruky preč a podľa najnovších informácií, nariadením súdu chce odstrániť svoje meno z názvu nehnuteľnosti.

Spoločnosť, ktorá kasíno vlastnila ho postupne zatvára, pretože nenašla nikoho, kto by komplex aj za výrazne zníženú cenu kúpil. Obrovský luxusný komplex, moderné hracie automaty, stoly s ruletou či blackjackom zívajú prázdnotou. Svoj podnikateľský zámer mal v pláne oživiť nový kupec a svojim vkladom niekoľko miliónov dolárov postaviť na nohy herný biznis. Napokon však vyhlásil, že z obchodu nič nebude.

Zatvorenie kasína má ale aj dopad a negatívny vplyv na ekonomiku. O prácu príde niekoľko tisíc zamestnancov, ktorí si v tejto ťažkej dobe budú musieť nájsť iné zamestnanie. Samotné kasíno po tridsiatich rokoch končí a podobný osud možno stihne aj ďalšie pýchy luxusu a hazardu v tejto oblasti.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz