Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Kam s hracími automatmi v Čechách

Grisio

Ministerstvo financií Českej republiky predstavilo pripravovanú novelu zákona o hazardných hrách. Jedným z cieľov novely je aj zavedenie registra osôb vylúčených z účasti na hazardných hrách. Aké iné zmeny novela prinesie?

 
Reklama

Doterajšia právna úprava, ktorá platila v celej Českej republike, umožňovala nielen prevádzkovateľom reštaurácií, barov, pohostinstiev, ale aj čerpacích staníc prevádzkovať vo svojich priestoroch hracie automaty. Preto niet divu, že takáto zmena zasiahne práve ich. Po zverejnení pripravovaných zmien v zákone začali niektorí prevádzkovatelia poukazovať na jeho nedostatky. Zámer ministerstva je jasný. Obmedzenie počtu herní, zrušenie prevádzok zo zvláštnym prevádzkovým režimom a zavedenie tzv. sebaobmedzujúcich opatrení. Hracie automaty patria do herní a casín. Internetové hry automaty zase len na portály s licenciou.

Hoci ministerstvo trvá na svojom pôvodnom návrhu, ponecháva určité právomoci aj obciam. Práve obce sa stali medzníkom medzi prevádzkovateľmi a štátom. Ozývajú sa aj hlasy o pripravovanom online trhu pre zahraničné online kasína. Dôležitým krokom bude však nastavenie daňovej sadzby pre hazardné hry. Zákon má platiť od roku 2016 a teda je ešte dostatočný časový priestor na diskusiu okolo návrhu a v konečnom dôsledku aj prijatie kvalitného zákona.

 
 
Sdílení a tisk
   
 

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz