Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Aktuálne zo sveta investícií

Slovníček investora

17.07.2020  |  Fondy.sk

Na internete nájdete množstvo článkov o tom ako, kde a do čoho investovať. Avšak bez znalosti príslušných pojmov však týmto informáciám nebudete dokonale rozumieť. 

Možnosti investovania – forex

30.08.2019  |  Fondy.sk

Možnosti investovania sú rôzne. Ponúkajú ich všetky banky a finančné spoločnosti, pričom si stačí len vybrať.

Predaj firiem a jeho výhody

17.05.2016  |  SEO Text

Ak sa rozhodnete pre založenie novej firmy, pripravte sa na to, že vám to môže zabrať aj viac ako dva týždne. A nebude to bezstarostná púť – stretnete povestnú slovenskú byrokraciu a pribudne vám aspoň jeden šedivý vlas. Ak sa chcete vyhnúť behaniu po úradoch a zároveň aj niekoľkotýždňovému čakaniu, možnosťou je kúpa výhodných ready made spoločností. O čo ide? Je to kúpa už existujúcej spoločnosti, vďaka ktorej sa hravo vyhnete časovo náročnému riešeniu formalít s úradmi.

Uľahčite si zakladanie firmy

17.05.2016  |  SEO Text

Aj keď Slovensko investovalo do informatizácie spoločnosti a služieb približne 1 miliardu eur, na jej výsledkoch to takmer vôbec nevidieť. Ak si chcete založiť spoločnosť, nestačí si sadnúť k PC, vyplniť pár elektronických formulárov a vyriešiť to všetko cez internet tak, ako to dokážu v Estónsku. Tu sa pripravte na to, že vaše pneumatiky či nohy dostanú poriadne zabrať – daňový a živnostenský úrad, formuláre, zdĺhavé potvrdzovanie a povestná slovenská byrokracia. Chcete sa tomuto vyhnúť? Dá sa to. 

Prečo hovoríme áno, aj keď nechceme

17.05.2016  |  SEO Text

Už ste sa stretli so situáciou, v ktorej ste povedali „áno“, aj keď ste to s tým nesúhlasili? Napríklad, keď vás oslovila hosteska pri nakupovaní v supermarkete a ponúkla vám zadarmo ochutnať syr. Vy ste ho ochutnali aj napriek tomu, že ste naň nemali chuť. Prečo ste to urobili? Na túto otázku vám dá odpoveď Robert Cialdini vo svojej knihe Vplyv. Kto to je a o čom je jeho kniha?

Chcete byť úspešný? Len dobrý nápad vám to nezaručí

17.05.2016  |  SEO Text

Dostať skvelý podnikateľský nápad nie je vec, ktorá sa vám stáva denne. Ak ste presvedčený o jeho výnimočnosti a zvažujete založenie akciovej spoločnosti či eseročky, mali by ste vedieť jeden dôležitý a nie veľmi príjemný fakt. Dobrý nápad je približne iba 20 % z vášho úspechu. Čo je teda zvyšných 80 %? Je to hlavne drina, ochota obetovať podnikaniu svoj voľný čas, neustále napredovať, sledovať trendy, vymýšľať nové veci a učiť sa z vlastných chýb. Ako by to malo vyzerať, aby ste uspeli?

Prečo sa vám oplatí skúsiť prácu v zahraničí

17.05.2016  |  SEO Text

Začiatkom 90. rokov pracovalo v Anglicku okolo 3000 Slovákov. Nie veľmi vysoké číslo a ako to vyzerá dnes? Hoci sa to veľmi ťažko počíta, pretože väčšina pracujúcich má stále trvalý pobyt na Slovensku, momentálne pracuje v Anglicku viac ako 60-tisíc Slovákov. Aké sú hlavné dôvody, pre ktoré by ste mali vyskúšať aj vy prácu v zahraničí? 

Firemný web vám pomôže pri podnikaní

17.05.2016  |  SEO Text

Firemný web je dnes prakticky samozrejmosťou, pretože len sotva nájdete lepšie miesto, kde môžete povedať záujemcom o vašich službách či výrobkoch toľko, koľko potrebujete. Navyše keď to porovnáte s reklamou, je to takmer zanedbateľná čiastka. Aj preto by ste pri vytvorení firemnej web stránky nemali šetriť na peniazoch ani na čase a mali to urobiť poriadne. Ako by mala vyzerať vaša podniková stránka, aby ste dokázali záujemcov premeniť na zákazníkov? 

Aj neočakávaná udalosť má rýchle riešenie

09.09.2015  |  xs pôžička

Neočakávaná udalosť a nedostatok financií na jej riešenie nie je príjemná kombinácia! Napríklad pokazená práčka či maxi účet za telefón naštartuje v mysli počítadlo s výsledkom, koľko nás to bude stáť. Aj zdanlivo veľký problém má svoje XS riešenie.

Dokážete spoznať podvodnú pôžičku?

11.08.2015  |  SEO Text

Hľadali ste si pôžičku, ktorá by spĺňala vaše predstavy, no po chvíľke ste to vzdali, lebo ste mali pocit, že sa v tom návale rôznych typov, druhov a možností utopíte?

Online kasína v Čechách ?

04.06.2015  |  Grisio

Otázka, ktorá v poslednej dobe zamestnáva poslancov českého parlamentu, je zmena v zákone o hazardných hrách. Hlavnou myšlienkou je pustiť na trh s online herným biznisom len licencované spoločnosti, ktoré budú platiť dane z hier v ČR.

Aj na prenájme môžete ušetriť

29.05.2015  |  SEO Text

Peniaze sú dôležitým faktorom pre každého podnikateľa. Je jedno, či práve začínate, alebo úspešne obchodujete už nejaký ten čas. Peniaze, a to najmä spôsob ako ich ušetriť, Vás budú zaujímať vždy.

Aj podnikanie má svoje úskalia

27.05.2015  |  SEO Text

Či už s podnikaním začínate, alebo sa mu už venujete dlhšie, skôr či neskôr treba počíta aj s nepríjemnosťami, ktoré sa vyskytnú. Medzi tie najčastejšie ťažkosti uvádzajú majitelia firiem najmä byrokraciu na úradoch, ak musia niečo vybaviť, ale aj narastajúci počet neplatičov.

Chcete podnikať vo výrobe? Myslite na vybavenie

25.05.2015  |  SEO Text

Zakladanie firmy sa spája s množstvom papierov a behaním po úradoch. Potrebovať teda budete najmä čas, trpezlivosť a v neposlednom rade aj základné financie. Na samotné založenie spoločnosti veľa hotovosti nepotrebujete, no neobídete najmä základné imanie.

Chcete sa presadiť na internete?

21.05.2015  |  SEO Text

Využívame ho asi všetci. Či už v práci, súkromí, takmer neustále pozeráme do obrazoviek a ťukáme do klávesníc. Internet je jednoducho v kurze a ponúka veľmi veľa. Čo si však skutočne odnesieme je len na nás.

Všetko má svoj čas aj v podnikaní

21.04.2015  |  SEO Text

Svoj život by sme mali mať pod kontrolou. Nie vždy je však možné držať sa zabehnutých konvencií a občas sa stane, že nejde vždy všetko podľa nášho plánu. Toto platí aj v podnikaní, a to oveľa častejšie, ako by sa Vám mohlo zdať.

Aj Vy si môžete podnikanie uľahčiť

18.02.2015  |  SEO Text

Podnikanie patrí k obľúbeným, no nie práve jednoduchým činnostiam. Aj napriek tomu však láka neustále nových a nových podnikateľov, ktorí chcú kúsok trhu pre seba.

Šetrite na tých správnych miestach

02.02.2015  |  SEO Text

Rozhodnutie začať podnikať treba veľmi dobre zvážiť. Táto činnosť sa totiž spája s množstvom povinností, aj výdavkov a netreba zabúdať ani na konkurenciu. Práve jej podcenenie Vás môže stáť nemalé starosti, no najmä peniaze, rovnako ako aj zlé rozhodnutia.

Pripravte sa na všetko

18.12.2014  |  SEO Text

Do vlastného podnikania zrejme nikto nevstupuje len z dlhej chvíle, a tak nehazardujeme s vlastnými peniazmi. Vyžaduje si to dobré zváženie aj odhad situácie na trhu.

Koniec hazardu a zábavy na východnom pobreží USA

09.12.2014  |  Grisio

V poslednom období sa verejnosť USA dozvedá o ďalšom zatváraní kasína. Je to už štvrté kasíno v Atlantic City, ktoré pre ekonomické problémy končí. Úspech prináša so sebou aj pád, no a v tomto prípade veľmi tvrdý.

finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk Register mf.cz